O mnie

Instruktor tenisa Lublin, czyli kto prowadzi zajęcia?

Marcin Michalewski, instruktor tenisa z licencją Polskiego Związku Tenisowego. Z tenisem jestem związany od dziecka. Początkowo trenowałem i uczestniczyłem w turniejach PZT w młodszych kategoriach wiekowych, a następnie rywalizowałem (i nadal to robię, choć z mniejszą częstotliwością) na poziomie amatorskim. Z czasem tenis z hobby przerodził się w sposób na życie. W 2016 roku ukończyłem kurs instruktora tenisa w Polskim Stowarzyszeniu Trenerów Tenisa. Posiadam licencję instruktora, która jest potwierdzona na stronie Licencjonowanych Trenerów Tenisa PZT. Dodatkowo piszę i publikuję artykuły tenisowe oraz przeprowadzam wywiady dla ogólnopolskich mediów. Moje materiały ukazywały się m.in. na łamach takich tytułów jak: TenisKlub, SportoweWywiady.pl czy SportKlub.pl. 

trener-tenisa-lublin-marcin-michalewski
treningi-tenis-lublin

ABC TENIS Lublin
dlaczego warto?

Decydując się na treningi ze mną w ramach ABC TENIS Lublin wybieracie naukę pod okiem instruktora tenisa z licencją Polskiego Związku Tenisowego. Wieloletnie doświadczenie zebrane na korcie zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi, pozwala mi oferować prowadzenie zajęć dla osób praktycznie w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki regularnym udziałom w szkoleniach i kursach dla instruktorów i trenerów, poszerzam swoją wiedzę i staram się przygotowywać treningi w taki sposób, aby były jednocześnie atrakcyjne i efektywne.

Treningi tenisa dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzę przez cały rok na kortach KUL przy ul. Konstantynów 1K w Lublinie. Jeśli chodzi o zajęcia grupowe, to szkółka tenisowa Lublin działa w okresie trwania roku szkolnego (zazwyczaj zaczynamy w połowie września, a kończymy w drugiej połowie czerwca). Zapisy dzieci do grup rozpoczynają się już w sierpniu i trwają do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące treningów grupowych można znaleźć w zakładce SZKÓŁKA.

Treningi tenisa Lublin - aktywność, rozwój i dobra zabawa

Zarówno w przypadku treningów indywidualnych, jak i grupowych zajęcia dostosowuję do poziomu i możliwości fizycznych uczestników. Treningi dla dzieci są zgodne z założeniami programu „Tenis10”. Program ten ułatwia naukę gry w tenisa dzieci poprzez wykorzystanie miękkich i wolniejszych piłek, mniejszych i lżejszych rakiet, niższych siatek i pomniejszonych kortów. Podczas prowadzonych zajęć korzystamy z ciekawych rozwiązań w postaci pomocy trenerskich, takich jak: rakiety do ćwiczenia centrycznych uderzeń, stabilizacji ruchu i przyspieszenia ręki, urządzenia TOPSPIN PRO służącego do ćwiczenia nadawania rotacji piłce czy sprzętu koordynacyjnego i ogólnorozwojowego. 

 

michalowek-2016-korty-topbledon
Do góry