PRZEGLĄD PRASY. Corretja o presji kibiców na Idze, echa wygranej Linette

W piątkowych wydaniach gazet znajdziemy sporo wzmianek o tenisie. Większość z nich dotyczy efektownego zwycięstwa Magdy Linette nad Darią Kasatkiną w turnieju WTA w Cleveland (6:1, 6:2). Poza tym sporo miejsca poświęcono losowaniu drabinek zbliżającego się ostatniego w tym roku wielkoszlemowego turnieju, czyli US Open, a na łamach „Super Expressu” Alex Corretja mówi o zbyt dużej presji, jaką mają wywierać polscy kibice na Idze Świątek.

Poranna kawa zaparzona? ☕🥐 Jeśli tak, to zaczynamy! 🎾📰

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Na 31 stronie sportowego dziennika znajdziemy tekst „Droga na szczyt”. W nim redaktor Bartosz Gębicz dokonuje analizy losowania wielkoszlemowego US Open i ocenia szanse Polaków w nowojorskiej imprezie. W pierwszej rundzie US Open Hubert Hurkacz trafił na Jegora Gierasimowa, a w dalszej części turnieju może trafić na Martona Fucsovicsa, a w 1/4 finału na Novaka Djokovicia. Jeśli chodzi o Igę Świątek, to ona w pierwszym meczu zagra z kwalifikantką, a w przypadku pomyślnego rozstrzygnięcia – już w drugiej rundzie z Fioną Ferro lub Nao Hibino. Magda Linette, która ma szansę na sukces w turnieju WTA w Cleveland, w pierwszej rundzie US Open zmierzy się natomiast z utalentowaną Amerykanką, Cori Gauff. Jeśli udałoby się jej wygrać, to później również zagra z reprezentantką gospodarzy: Madison Keys lub Sloane Stephens.

https://twitter.com/przeglad/status/1431132496171868166

„SPORT”

W katowickim „Sporcie” można przeczytać – a jakże – o efektownej wygranej Linette z Kasatkiną. – Pani Magdzie wychodziło niemal wszystko. Kasatkina była bezradna i nie znalazła żądnego sposobu, by ją przełamać. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i trzy minuty. To była trzecia konfrontacja obu tenisistek i po raz drugi zwyciężyła Linette – czytamy w artykule zatytułowanym „Wystarczyła jej godzina”.

„SUPER EXPRESS”

A w nim rozmowa ze słynnym Alexem Corretją, byłym hiszpańskim tenisistą, a obecnie ekspertem Eurosportu. Zwycięzca 17 turniejów rangi ATP w grze pojedynczej odpowiadał na pytania dotyczące najlepszych obecnie polskich tenisistów: Huberta Hurkacza i Igi Świątek. – Nakładacie na Igę za dużą presję – twierdzi Corretja. – Kibice często nie zwracają uwagę na szczegóły, widzą Igę Świątek w turnieju i oczekują wygranych. Ona potrzebuje jeszcze czasu, aby nauczyć się takiego życia – argumentuje Hiszpan. Całą rozmowę z Alexem Corretją przeczytacie na 21 stronie dzisiejszego wydania „SE”.

 

Do góry