PRZEGLĄD PRASY. Fibak wróży kolejny sukces Hurkacza, wielkie serce Świątek

Strony sportowe piątkowej prasy aż kipią od tenisowych artykułów. Głównie za sprawą Huberta Hurkacza, który w czwartek pokonał w turnieju ATP 1000 w Paryżu Dominika Koepfera i awansował do ćwierćfinału tej imprezy. Już dzisiaj (o godz. 14) Polak zmierzy się z Jamesem Duckworthem i jeśli wygra, to zapewni sobie awans do prestiżowego ATP Finals w Turynie! W dzisiejszym przeglądzie prasy również o wielkim sercu Igi Świątek, która przekazała 200 tysięcy złotych na wsparcie zdrowia psychicznego (Polka wybrała dwie fundacje, na których konta trafią pieniądze) oraz o jej wynikach w tym sezonie. Zdaniem jej trenera, Piotra Sierzputowskiego, Iga przekroczyła wyznaczone cele na 2021 rok. Poza tym, na łamach „Przeglądu Sportowego” znajduje się ciekawy artykuł dotyczący zmian w kobiecym tenisie. – Trwa ewolucja i tenis kobiecy zaczyna przypominać męski – stwierdza na łamach dziennika były trener m.in. Angelique Kerber, Paweł Ostrowski.

Poranna kawa gotowa? ☕🥐 Jeśli tak, to zaczynamy przegląd prasy!

„PRZEGLĄD SPORTOWY”
„JEDEN MECZ OD RAJU”. To główny, obszerny artykuł na temat występu Huberta Hurkacza w turnieju ATP 1000 w Paryżu. Po pokonaniu – po trudnym meczu – 4:6, 7:5, 6:2 Dominika Koepfera, Polak znalazł się w ćwierćfinale i tym samym jest o krok (dokładnie o jedno zwycięstwo) od zapewnienia sobie awansu do ATP Finals w Turynie (tam zagra ośmiu najlepszych graczy sezonu). – To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Mój rywal grał na bardzo wysokim poziomie Stoczyłem w głowie walkę, która da mi bardzo dużo w kontekście przyszłości. Fajnie, że jestem dalej w grze – cytuje słowa Hurkacza „PS”. Teraz Hurkacza czeka pojedynek z dużo niżej notowanym Jamesem Duckworthem. Faworyta zatem wskazywać nie trzeba. – Hala to sprzymierzeniec i wielki sojusznik Hurkacza – przekonuje na łamach dziennika jedyny jak do tej pory Polak, który grał w Turnieju Mistrzów, Wojciech Fibak. – W sterylnych warunkach jego styl staje się jeszcze bardziej efektywny. Nie wykluczałbym, że będziemy świadkami kolejnego spektakularnego sukcesu. Novak Djoković po długiej przerwie nie mógł długo trafić returnu. Na pewno nie jest w swojej najwyższej formie. Tak więc nawet on nie może być tutaj pewniakiem – twierdzi Fibak.

„KOBIECA EWOLUCJA”. To ciekawa analiza tego, jak na przestrzeni ostatnich miesięcy zmienił się kobiecy tenis. „W tym roku kilka ważnych imprez wygrały panie, które nie bazują tylko na sile. Kończący się sezon pokazał, że damski tenis wyraźnie ulega zmianom, a technika znowu jest w cenie” – czytamy w „PS”. – Trwa ewolucja i tenis kobiecy zaczyna przypominać męski, bo tam już od dawna najlepsi, tacy jak Roger Federer cz Novak Djoković, potrafią zrobić wszystko – zauważa Paweł Ostrowski, były trener m.in. Angelique Kerber i Marty Domachowskiej. – To będzie stały trend, bo to po prostu się sprawdza. W tym kierunku idzie też Iga, która stara się grać w sposób urozmaicony – dodaje. Więcej wypowiedzi oraz szersza analiza do przeczytania na łamach dzisiejszego wydania „Przeglądu Sportowego”.

https://twitter.com/przeglad/status/1456379477139853314

„SUPER EXPRESS”
„WIELKIE SERCE ŚWIĄTEK”. O tym, że Iga Świątek zdecydowała się przekazać 200 tysięcy złotych na wsparcie zdrowia psychicznego, dowiedzieliśmy się już kilka tygodni temu. Polka ogłosiła to podczas turnieju w Indian Wells. Teraz najlepsza polska tenisistka przygotowuje się do startu w Turnieju Mistrzyń. Dotarła już do Guadalajary, gdzie będzie toczyła się rywalizacja. „Na lotnisku przywitała ją meksykańska orkiestra, a Polka po przylocie podzieliła się z fanami ważną wiadomością. Wskazała dwie fundacje, które wesprze kwotą 200 tysięcy złotych” – czytamy w „SE”. Ostatecznie wsparcie otrzymają Fundacja Słonie na Balkonie i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. – Nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży. 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć dwie organizacje charytatywne” – cytuje Igę Świątek „SE”. Więcej o tym, jak zostaną rozdysponowane pieniądze można przeczytać w artykule.

„KURIER LUBELSKI”
„ŚWIĄTEK PRZEKROCZYŁA TEGOROCZNE CELE”. – Iga miała grać solidnie, równo i utrzymać się w czołówce, co po wygraniu wielkiego szlema w tak młodym wieku jest bardzo trudne – cytuje słowa trenera Igi Świątek, Piotra Sierzputowskiego „KL”.- Iga to zrobiła. Nie tylko weszła do top 10 i się w niej utrzymała, przez chwilę była czwartą rakietą świata i zakwalifikowała się do Finałów, ale też wygrała dwa turnieje: 500-kę w Adelajdzie i prestiżowy truniej WTA 1000 w Rzymie. Kwalifikacja do WTA Finals to przeskoczenie celów, które wyznaczyliśmy na ten sezon – dodaje trener. W artykule można też przeczytać o planach Igi i jej sztabu na okres po zakończeniu sezonu 2021.

„SPORT”
„ELITA JUŻ BLISKO”. Czyli artykuł o trudnej walce Hurkacza o awans do ATP Finals w Turynie. „Jedynym Polakiem, który wystąpił w turnieju tej rangi w singlu, pozostaje Wojciech Fibak. W 1976 roku w Houston dotarł do finału, który w pięciu setach przegrał z Hiszpanem Manuelem Orantesem” – czytamy na łamach katowickiego „Sportu”.

 

Do góry