PRZEGLĄD PRASY. Iga warta miliony, obrabowany Berrettini

Hubert Hurkacz nadspodziewanie gładko przegrał w drugi mecz w ATP Finals. Pierwotnie Polak miał rywalizować z Matteo Berrettinim, ale kilka godzin przed spotkaniem okazało się, że Włoch musi zrezygnować z turnieju z powodu kłopotów zdrowotnych. Zastąpił go jego rodak – Jannik Sinner, który zaprezentował się ze znakomitej strony i pokonał Hurkacza 6:2, 6:2. Mimo takiego wyniku polski tenisista cały czas jest w grze o fazę pucharową, ale już nie wszystko zależy od niego. W środowej prasie poza tym tematem można przeczytać o tym, co dzieje się w WTA Finals. Tabloidy natomiast skupiają się na kwestii zarobków Igi Świątek. Nasza najlepsza zawodniczka w sezonie 2021 tylko na korcie zarobiła blisko osiem milionów złotych! Ponadto w dzisiejszym przeglądzie prasy zaglądamy do „Tenis Magazynu”, w którym znajduje się ciekawy, obszerny artykuł dotyczący polskiej Superligi Tenisa.

NITTOATPFINALS.COM

W drugiej rundzie fazy grupowej ATP Finals Danił Miedwiediew pokonał Alexandra Zvereva, a Hubert Hurkacz przegrał z Jannikiem Sinnerem. Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że Miedwiediew jest już pewny awansu do półfinału, a pozostała trójka cały czas może liczyć na podążenie jego śladem. Polskich kibiców najbardziej interesuje to, co musi stać się, aby z grupy wyszedł Hurkacz. Wrocławianin w ostatnim spotkaniu tej fazy zagra ze Zverevem i musi go pokonać, by w ogóle myśleć o pozostaniu w imprezie. Dodatkowo nasz zawodnik musi liczyć na to, że Miedwiediew pokona Sinnera. Taki scenariusz – mimo że Rosjanin już awansował – jest całkiem realny. Wszak każde zwycięstwo wiąże się z dodatkową premią.

https://twitter.com/atptour/status/1460724639479386116

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

– Myślałem, myślałem, płakałem i wreszcie podjąłem decyzję. Jestem zdruzgotany. Nigdy nie przypuszczałem, że w taki sposób będę musiał zrezygnować z udziału w najważniejszym tenisowym wydarzeniu we Włoszech. Prawda jest taka, że bardzo chciałem zagrać, ale uznałem, że moje ciało nie jest gotowe na wyzwania, które się z tym wiążą – cytuje słowa Matteo Berretiniego „Przegląd Sportowy”. Włoch jest prawdopodobnie największym przegranym tegorocznego ATP Finals. Tym bardziej, że impreza jest rozgrywana w jego kraju. – Czuję się obrabowany z czegoś, co udało mi się wywalczyć latami wysiłku i potu. To nie była łatwa decyzja, ale jestem przekonany, że najlepsza dla mnie i mojej kariery – dodał Berretini. Kto jak kto, ale włoscy kibice powinni docenić jego decyzję i to, że nie próbował „na siłę” walczyć w kolejnych meczach turnieju. Sinner zanotował świetny debiut i dostarczył fanom wielu emocji. A to przecież jeszcze nie koniec.

https://twitter.com/przeglad/status/1460729652931145729

„FAKT”

Na łamach tabloidu (znowu) możemy poczytać o zarobkach w tenisie. Tym razem uwaga jest skupiona na Idzie Świątek, która w poniedziałek zakończyła udział w WTA Finals (pokonała Paulę Badosę). – Z Meksyku wylatuje bogatsza o 220 tys. dolarów, a w sumie w tym roku zarobiła na korcie niecałe dwa miliony zielonych (1,92 mln), czyli prawie osiem milionów złotych (7,77 mln) – czytamy na łamach środowego wydania „Faktu”. – Mogę stanąć przed lustrem, wiedząc, że mimo, iż sezon był ciężki i w pewnym sensie wymagający, zrobiłam wszystko, co mogłam – cytuje słowa Polki tabloid.

„TENIS MAGAZYN”

Ci, którzy nie znają jeszcze „Tenis Magazyn„, powinni szybko nadrobić zaległości. Aktualnie w sprzedaży dostępne jest wydanie jesień 2021, a w nim wiele znakomitych artykułów. W przeglądach prasy będziecie mogli dowiedzieć się, jakie ciekawe teksty czy wywiady znajdują się w danym numerze. Oczywiście pełna treść do przeczytania w magazynie – w wydaniu papierowym lub online na tenismagazyn.pl. W aktualnym numerze, jednym z ciekawszych materiałów, jest ten dotyczący powstania w Polsce Superligi Tenisa.

– Znany jest już nie tylko zarys Superligi Tenisa, ale opracowane zostały szczegóły tego pomysłu – czytamy w „Tenis Magazynie”. – Drużyny uczestniczące w Superlidze zostaną podzielone na trzy klasy rozgrywkowe: Ekstraklasę, 1. Ligę i 2. Ligę. W każdej z lig rywalizować będzie po osiem ekip. Jak zostaną sklasyfikowane poszczególne kluby i do których lig trafią? O tym najprawdopodobniej rozstrzygną tegoroczne wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski – dowiadujemy się z artykułu. Superliga Tenisa swoją premierę ma mieć w przyszłym roku. Pierwsza kolejka jest planowana na 29 maja.

– To jest projekt skierowany do klubów, który ma im pomóc. Oczywiście uczestnicy rozgrywek skorzystają na tym finansowo, bo oprócz wysokich nagród gwarantowanych ze strony organizatora, będzie można zapraszać lokalnych sponsorów – podkreśla na prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński. Więcej wypowiedzi i szczegółów dotyczących tego ciekawego projektu w „Tenis Magazynie”.

Do góry