PRZEGLĄD PRASY. Majchrzak podbija Szczecin, duży awans Ciasia

Po zakończeniu wielkoszlemowego US Open w prasie drukowanej tenisowych wieści jest jak na lekarstwo. Jest tak głównie dlatego, że tenis na najwyższym poziomie po wielkoszlemowej rywalizacji nieco wyhamował i dopiero wraca do gry. W ostatnich dniach w polskich mediach sportowych najwięcej miejsca poświęcano temu, co dzieje się na kortach w Szczecinie, gdzie trwa Pekao Szczecin Open. W tym challengerze świetnie spisuje się Kamil Majchrzak, który awansował do półfinału.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

W dzisiejszym wydaniu „Przeglądu Sportowego” możemy przeczytać krótki artykuł dotyczący zwycięstwa Kamila Majchrzaka nad Duńczykiem Holgerem Rune 7:6(5), 6:1 w ćwierćfinale challengera w Szczecinie. Jak czytamy w artykule, w piątek była szansa na to, by po raz drugi w historii tego turnieju na etapie półfinału było dwóch Polaków. O 1/2 finału walczył bowiem też Paweł Ciaś, sprawca jednej z największych niespodzianek tegorocznej imprezy (pokonał Stefano Travaglię). On jednak musiał uznać wyższość Yannicka Hanfmanna, przegrywając 2:6, 5:7.

https://twitter.com/przeglad/status/1438972276955770881

„SPORT”

W katowickim „Sporcie” również przeczytamy o awansie Majchrzaka do półfinału w Szczecinie. – Wydaje mi się, że w pierwszej partii obaj zaprezentowaliśmy kawał naprawdę dobrego tenisa. Graliśmy na wysokiej intensywności i było sporo fantastycznych wymian, które mogły podobać się kibicom – cytuje słowa Majchrzaka dziennik. – W decydującym momencie to właśnie oni ponieśli mnie do zwycięstwa. Doping polskiej publiczności zawsze dodaje sił i nie inaczej było właśnie w tym przypadku – dodał polski zawodnik. W sobotę Majchrzaka czeka walka o finał. Jego rywalem będzie Hanfmann, który w ćwierćfinale ograł Ciasia. Dziennikarze „Sportu” zauważają jednak, że dla tego ostatniego był to i tak świetny turniej, który przełoży się na duży skok w rankingu ATP. Obecnie Ciaś zajmuje w nim 640. miejsce. Za challengera w Szczecinie otrzyma 25 punktów, co pozwoli mu awansować aż o ponad 100 pozycji.

FLESZEM PRZEZ INTERNET

Już dzisiaj startują kwalifikacje do turnieju WTA w Ostrawie. W nich biorą udział aż trzy Polki. Magda Linette zmierzy się z Rutują Bhosale (WTA 475), Katarzyna Kawa zagra z Misaki Doi (WTA 102), a rywalką Katarzyny Piter będzie notowana obecnie na 90. miejscu w rankingu Amerykanka Bernarda Pera. Sobotnie spotkania Polek zostaną rozegrane w godzinach popołudniowych.

Do góry