PRZEGLĄD PRASY. Sierzputowski o rozstaniu ze Świątek, Kerber dba o świąteczne tradycje

– Iga wcześniej się ze mną spotkała i podziękowała za współpracę, rozmawialiśmy i wspólnie postanowiliśmy poinformować opinię publiczną. Mogę powiedzieć, że wszystko odbyło się z klasą i na poziomie światowym – zdradził na łamach „Przeglądu Sportowego” były już trener Igi Świątek, Piotr Sierzputowski. W naszym przeglądzie prasy przeczytacie też m.in. o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia Angelique Kerber, niepewnej przyszłości Pucharu Davisa oraz o wynikach losowania grup turnieju ATP Cup, który w styczniu zostanie rozegrany w Sydney. Polska trafiła na Argentynę, Gruzję i Grecję.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

We wtorkowym wydaniu „Przeglądu Sportowego” znajdziemy artykuł podsumowujący dokonania Igi Świątek w 2021 roku w kontekście 87. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Swoimi spostrzeżeniami na temat Polki dzieli się Paweł Ostrowski, były trener m.in. Marty Domachowskiej i Angelique Kerber. – Idze ta nominacja i, moim zdaniem także bardzo wysoka pozycja po głosowaniu, należy się za to, czego dokonała na różnych kontynentach i na różnych polach. Za sumę zdarzeń. Bo niemal wszędzie, gdzie się pojawiła, zostawiała po sobie ślad – przekonuje Ostrowski. – Myślę, że ludzie na całym świecie cenią ją nie tylko za wspaniałe wyniki, ale także za to, że jest spontaniczna i naturalna. Jej łzy i uczucia są szczere, nie można obok nich przejść obojętnie – dodaje Ostrowski.

W dzisiejszym wydaniu „PS” można przeczytać więcej, a w przeglądzie prasy wracamy jeszcze do poniedziałkowego wydania dziennika, w którym pojawił się wywiad z byłym już trenerem Igi, Piotrem Sierzputowskim. Opowiedział on trochę o współpracy z 20-latką, powodach i kulisach rozstania. – Iga wcześniej się ze mną spotkała i podziękowała za współpracę, rozmawialiśmy i wspólnie postanowiliśmy poinformować opinię publiczną. Mogę powiedzieć, że wszystko odbyło się z klasą i na poziomie światowym – mówi w wywiadzie Sierzputowski. Jednocześnie najlepszy trener WTA sezonu 2020 zdradził, jak zareagował na decyzję zawodniczki. – W pewnym sensie poczułem ulgę. To jest, tak to podsumuję, zamknięcie typowo relacyjne. Po prostu pewna część przygody z tenisem – Igi i mojej – dobiegła końca. Myślę, że oboje możemy być zadowoleni z tych kilku lat. Z tego, co Iga wygrała, jak dojrzała, jak poszła do przodu. To przede wszystkim jej zasługa – powiedział Sierzputowski. Jak już wiadomo, tymczasowym opiekunem Igi Świątek został były trener Agnieszki Radwańskiej, Tomasz Wiktorowski.

„FAKT”

W „Fakcie” już świąteczna tematyka. Tym razem z Angeliqe Kerber w roli głównej. Była liderka rankingu WTA, która mieszka w Puszczykowie już zadbała o świąteczny klimat w swoim domu. Jak czytamy, Niemka polskiego pochodzenia przywiozła już do domu żywą choinkę, którą sama oprawiła. – Wzięła do ręki toporek i sprawnie ciosała pieniek. Potem mogła ustawić choinkę w domowym zakątku, gdzie będzie czekała na Wigilię i Boże Narodzenie – pisze „Fakt”. Jak dowiadujemy się z artykułu, Kerber niedawno zakończyła egzotyczne wakacje, a teraz jest w trakcie przygotowań do startu sezonu 2022.

„RZECZPOSPOLITA”

W „Rzeczpospolitej” ciekawy artykuł red. Mirosława Żukowskiego na temat przyszłości Pucharu Davisa. Jak wiadomo, od pewnego czasu rozgrywki zmieniły formułę, która już przed jej wprowadzeniem zwolenników miała niewielu. Obawy wielu kibiców, zawodników czy działaczy się potwierdziły. – Z nowej formuły tych drużynowych rozgrywek nie jest zadowolony nikt, nawet zwycięscy Rosjanie. Wątpliwości mają również sponsorzy, którzy obiecywali złote góry – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.

„ATPCUP.COM”

Poznaliśmy już grupy zbliżającego się międzypaństwowego turnieju tenisowego ATP, który w styczniu będzie rozgrywany w Sydney. Zagra tam m.in. reprezentacja Polski. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się z Argentyną, Gruzją i Grecją.

https://twitter.com/atptour/status/1468060194206670848

Biuro Prasowe PZT

Już za kilka dni czeka nas towarzyski mecz tenisowej reprezentacji Polski z Czechami. O wydarzeniu zaplanowanym na 10-11 grudnia w Zielonej Górze mówi się od dłuższego czasu. Kibice mieli prawo oczekiwać, że na korcie w akcji zobaczą m.in. Igę Świątek czy Petrę Kvitovą. Obie zawodniczki zalazły się na plakacie promującym wydarzenie. Od pewnego czasu wiadomo, że żadnej z nich w Zielonej Górze nie zobaczymy. Na kilka dni przed startem imprezy poznaliśmy tenisistki i tenisistów, którzy będą brali udział w rywalizacji. W drużynie Polski będą to m.in. Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska, Jerzy Janowicz, Kacper Żuk czy Kamil Majchrzak. Po stronie czeskiej zagrają natomiast: Katerina Siniakova, Tereza Martincova, Linda Noskova, Jiri Vesely, Jiri Lehecka, Vojtech Petr.

Do góry