PRZEGLĄD PRASY. Świątek spokojna przed Indian Wells, Radwańska wróci do gry?

– To już końcówka sezonu. Mam komfort, bo jestem na dobrej pozycji w rankingu, nie muszę gonić punktów – mówi w wywiadzie z „Super Expressem” Iga Świątek, która lada dzień rozpocznie rywalizację w jednym z największych turnieju w roku – Indian Wells. Poza rozmową z naszą najlepszą tenisistką, w poniedziałkowej prasie również o możliwym powrocie do gry Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka miałaby wznowić karierę i rywalizować w Superlidze, czyli nowo powstających polskich rozgrywkach. Ich start jest planowany na maj 2022 roku.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

A w nim artykuł „Odkryć Amerykę”, który zapowiada start w turnieju WTA w Indian Wells Igi Świątek. „W Kalifornii nigdy tak wysoko jak Iga nie została rozstawiona nawet Agnieszka Radwańska, która w poprzedniej dekadzie była rakietą numer dwa na świecie” – czytamy na łamach „PS”. W amerykańskiej imprezie Iga została rozstawiona z „dwójką”. Ze względu na to, że zabraknie w niej kilku ważnych zawodniczek, Polka jest jedną z faworytek do końcowego triumfu. Co ciekawe, w głównej drabince w Indian Wells Iga zagra po raz… pierwszy! „W 2019 roku odpadła w kwalifikacjach, w 2020 roku turniej się nie odbył, a wiosną tego roku przełożono go na październik” – wylicza w artykule jego autor, Bartosz Gębicz. Rywalizacja na kortach zlokalizowanych na kalifornijskiej pustyni rusza już w najbliższą środę.

„SUPER EXPRESS”

Na jego łamach wywiad, jakiego udzieliła Iga Świątek. Raszynianka opowiadała w nim zarówno o emocjach związanych z reprezentowaniem Polski i triumfie w Roland Garros 2020, ale także jak dotychczasowe sukcesy wpłynęły na jej życie. „Zmieniło się bardzo dużo, jestem bardziej rozpoznawalna. To motywuje, bo ze strony kibiców czuję duże wsparcie i wyrozumiałość. Można to było dostrzec m.in. podczas meczu pokazowego w Gdyni albo turnieju w Ostrawie, bo to były wydarzenia, podczas których miałam okazję zagrać przy polskiej publiczności” – opowiada na łamach „Super Expressu” najlepsza obecnie polska zawodniczka.

Poza tym Iga Świątek wypowiedziała się w kontekście zbliżającego się startu w Indian Wells. „To już końcówka sezonu. Mam komfort, bo jestem na dobrej pozycji w rankingu, nie muszę gonić punktów. Zagram bez oczekiwań i będę się cieszyć, że tam jestem, bo to naprawdę świetny turniej” – dodała. Cała rozmowa jest dostępna w poniedziałkowym wydaniu „Super Expressu”.

„FAKT”

I w nim o tenisie sporo, a przede wszystkim ciekawie. Mowa bowiem o możliwym powrocie do gry Agnieszki Radwańskiej. „Isia wróci na kort?” – odpowiedzi na to tytułowe pytanie artykuł nie dostarcza, ale dowiadujemy się z niego, że szanse na ponownie zobaczenie w akcji krakowianki są dosyć duże. Już w maju 2022 roku ma ruszyć tenisowa Superliga, w której mogłaby grać m.in. starsza z sióstr Radwańskich.

„W Superlidze, którą chcemy stworzyć, będą mecze debla kobiet. Tu otwiera się pole dla Agnieszki Radwańskiej, która pozostaje aktywna sportowo i tenisowo” – cytuje słowa prezesa Polskiego Związku Tenisowego, Mirosława Skrzypczyńskiego gazeta „Fakt”. Jeśli plany działaczy udałoby się zrealizować i w Superlidze pojawiliby się byli i obecni najlepsi tenisiści i tenisistki w Polsce, to byłyby to ciekawe rozgrywki dla każdego kibica tenisa. Obecność w tym gronie Radwańskiej miałaby olbrzymie znaczenie dla promocji i zainteresowania rozgrywkami. „Jej udział podniósłby prestiż naszego przedsięwzięcia” – nie ukrywa prezes Skrzypczyński.

Do góry