Roscoe Tanner: Tenis to coś więcej niż jeden zawodnik

– Nie uważam, żeby brak Novaka Djokovicia zaszkodził turniejowi. Powiem więcej, tenis to coś więcej niż jeden zawodnik. Nawet jeśli jest nim lider rankingu – uważa legendarny amerykański tenisista Roscoe Tanner, który podzielił się ze mną opinią na temat tegorocznego Australian Open. Dla 70-letniego dzisiaj Tannera australijski szlem ma szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie na antypodach triumfował w 1977 roku. Jak się później okazało, był to jedyny wielkoszlemowy tytuł w jego karierze, choć w 1979 roku walczył jeszcze z Bjornem Borgiem w finale Wimbledonu.

– Oczywiście, chciałem zobaczyć Novaka w akcji w tym turnieju, ale wygląda na to, że złamał ich zasady. Tam ograniczenia związane z pandemią koronawirusa są bardzo surowe. Sam cieszę się, że mieszkam na Florydzie, choć mam bardzo przyjemne wspomnienia z Australii. Uwielbiałem tam jeździć, ludzie zawsze byli przyjaźni i otwarci. Mimo że obecnie turniej jest rozgrywany w innym miejscu niż kiedy sam w nim grałem, to i tak przywołuje świetne wspomnienia – zdradza Tanner.

Tenis to coś więcej niż jeden zawodnik. Nawet jeśli jest nim lider rankingu.

– Myślę, że Australian Open 2022 okazał się dużym sukcesem sportowym. Rafa Nadal dokonał niewiarygodnego powrotu w finale z Miedwiediewem, a finał kobiet pomiędzy Ash Barty a Danielle Collins również stał na wysokim poziomie. Oczywiście Barty wygrała zdecydowanie i zasłużenie, ale dla mnie Collins zagrała w tym turnieju imponująco – ocenił zwycięzca 15 turniejów singlowych w głównym cyklu, najwyżej notowany na 4. miejscu w rankingu.

– Osobiście byłem zaskoczony, że Collins pokonała w półfinale Igę Świątek – stwierdza były tenisista słynący z piekielnie szybkiego serwisu (był rekordzistą w prędkości serwisu od 1978 do 2004 roku – 246 km/h, później rekord pobił jego rodak – Andy Roddick). – Co myślę o Idze? Ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wierzę, że przez kolejne lata cały czas będzie jedną z najlepszych tenisistek w tourze. Dysponuje znakomitymi uderzeniami z linii końcowej i posiada duży potencjał w serwisie – podsumowuje.

Co myślę o Idze? Ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wierzę, że przez kolejne lata cały czas będzie jedną z najlepszych tenisistek w tourze.

 

Do góry