Szkółka

Szkółka tenisowa dla
dzieci i młodzieży

Szkółka tenisowa ABC TENIS Lublin prowadzi treningi dla dzieci i młodzieży na różnym poziomie zaawansowania. Zajęcia grupowe prowadzimy dla dzieci już od 3-go roku życia. Liczebność grup zależy od preferencji rodziców. Mogą być to grupy małe, liczące 2-3 osoby, jak również większe liczące 4-6 dzieci. Treningi każdej grupy są dostosowane do założeń programu „Tenis10”, będącej częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay”. Program ten ułatwia naukę gry w tenisa dzieci poprzez wykorzystanie miękkich i wolniejszych piłek, mniejszych i lżejszych rakiet, niższych siatek oraz pomniejszonych kortów. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach szkółki ABC TENIS Lublin mają zapewniony odpowiedni sprzęt na czas trwania treningów.

michalowek-2016-korty-topbledon
szkola-tenisa-lublin

Nauka gry w tenisa
trening przez zabawę

Podczas treningów z najmłodszymi stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę. Wieloletnie doświadczenie zebrane podczas pracy na korcie oraz uczestnictwo w kursach i szkoleniach instruktorskich i trenerskich, potwierdza, że najlepszą formą nauki gry w tenisa na początkowym etapie jest właśnie zabawa. Dzięki temu, że nowoczesna metodyka nauki gry w tenisa zakłada prowadzenie zajęć w taki właśnie sposób, na naszych treningach dzieciaki zamiast wykonywania przez całe zajęcia „nudnych” ćwiczeń, uczą się dyscypliny poprzez dobrą zabawę!

Jak wyglądają
treningi?

Do największych zalet nowoczesnej metodyki nauki gry w tenisa dla dzieci należy atrakcyjność zajęć. Jak wiadomo, najmłodsi bardzo często szybko się nudzą, a narzucane im monotonne ćwiczenia mogą tylko ten stan pogłębiać. W konsekwencji łatwo dochodzi do zniechęcenia do danej dyscypliny czy udziału w zajęciach. W ABC TENIS Lublin realizując treningi w oparciu o wytyczne programu Tenis10 dokładamy wszelkich starań, aby były one dla uczestników interesujące, angażujące i rozwijające nie tylko pod kątem stricte tenisowym, ale ogólnorozwojowym.

Treningi są prowadzone z wykorzystaniem najnowszych pomocy trenerskich, które nie tylko ułatwiają naukę gry, ale również uatrakcyjniają zajęcia. Używamy specjalnych piłek z serii PLAY&STAY, które są rekomendowane przez międzynarodową federację ITF. Dla najmłodszych są to bardzo lekkie piłki gąbkowe (niebieskie), dla nieco starszych przewidziane są piłki Stage 3 (czerwone) – o 75% wolniejsze od standardowych, dla kolejnej grupy wiekowej Stage 2 (pomarańczowe) – o 50% wolniejsze, a dla grupy wiekowej 10-12 lat piłki Stage 1 (zielone) – 25% wolniejsze.

tenis-dzieci-w-lublinie
Szkółka tenisowa

Cennik

TENIS
Trening w grupie 2-os.
95zł/os.
  • Takie treningi dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci i młodzieży. Zapytaj o możliwość dołączenia do grupy.
Trening w grupie 3-os.
75zł/os.
  • Zajęcia w grupach 3-os. prowadzone są w ramach szkółki dla dzieci i młodzieży. Zapytaj o możliwość dołączenia grupy.
Trening w grupie 4-6-os.
60zł/os.
  • Polecane najmłodszym adeptom tenisa. Dzieci uczą się gry poprzez zabawę. Zapytaj o możliwość dołączenia do grupy.
Zapisy i informacje pod numerem tel. 513-296-793 oraz mailowo: biuro@abctenis.pl
Do góry