„Tennis Paradise” szczęśliwy dla Fręch, Świątek korzysta z know-how legend

Hubert Hurkacz i Iga Świątek zameldowali się w 1/16 finału swoich turniejów w Indian Wells. Niespodzianki nie sprawiła Magdalena Fręch, która przegrała rozstawioną z „jedynką” Karoliną Pliskovą 5:7, 2:6. Jednak i ona ma sporo powodów do zadowolenia, ponieważ osiągnięcie drugiej rundy turnieju w Kalifornii sprawi, że w nowym rankingu WTA 23-latka zadebiutuje w czołowej setce. Jedynie Magda Linette startu w Indian Wells nie będzie wspominała miło. Ona z powodu kontuzji przedwcześnie zakończyła mecz z Wiktorią Azarenką. W poniedziałkowej prasie ponadto o spotkaniu Igi Świątek z Andym Murrayem.

„SPORT”

W katowickim „Sporcie” znajdziemy obszerną relację z Indian Wells korespondenta Polskiej Agencji Prasowej, Tomasza Moczerniuka. W tenisowym raju – bo tak określany jest Indian Wells Tennis Garden – poza Hubertem Hurkaczem i Igą Świątek, wystąpiły Magda Linette i Magdalena Fręch. Turniej w Kalifornii szczególnie dobrze będzie wspominała ta ostatnia. Mimo że przegrała w drugiej rundzie z Karoliną Pliskovą, to jednak wcześniej wygrała trzy spotkania (dwa w eliminacjach i jedno w imprezie głównej). Dzięki temu wynikowi za tydzień Fręch zadebiutuje w czołowej setce rankingu WTA!

– Taki był cel na ten rok i bardzo się cieszę, że udało się go osiągnąć – cytuje słowa 23-letniej zawodniczki „Sport”. – Mój awans o te kilka pozycji w WTA zaważy o tym, że wejdę do turnieju Austalian Open bez kwalifikacji, więc pojadę do Melbourne ze spokojną głową, co też mnie cieszy – przyznała Fręch. Polka zdradziła też, jak dużo nerwów kosztowało jej trenera – Andrzeja Kobierskiego spotkanie pierwszej rundy z Sasai Zheng (aby awansować do TOP 100 WTA Fręch musiała ten mecz wygrać). – Po meczu była wielka radość i ulga. Zeszło z niego ciśnienie, mogliśmy się cieszyć i świętować wspólnie – zdradziła.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

„W Indian Wells Iga Świątek spotkała się z Andym Murrayem. Polka korzysta z know-how wielkich mistrzów” – czytamy w głównym artykule na stronie poświęconej tenisowi. Szkot jest kolejnym topowym tenisistą, z którym Iga miała okazję się spotkać. Wcześniej byli to Rafael Nadal i Novak Djoković. „Iga stała się, chcąc nie chcąc, ikoną kampanii Tennis United, czyli projektu jednoczenia tenisa męskiego i kobiecego” – zauważa autor tekstu. Więcej w poniedziałkowym wydaniu dziennika.

„FAKT”

Artykuł „Hubi bliżej turnieju mistrzów”, a w nim o sytuacji Huberta Hurkacza w kontekście zbliżającego się ATP Finals. W listopadowej imprezie wieńczącej sezon wystąpi ośmiu najlepszych zawodników 2021 roku. Obecnie Polak jest wśród nich (zajmuje ostatnie miejsce zapewniające udział w imprezie). Dzisiaj w nocy polskiego czasu Hurkacz powalczy o 1/8 finału turnieju w Indian Wells z Francesem Tiafoe (mecz zaplanowany na noc z poniedziałku na wtorek polskiego czasu – ok. 3:00). „Hurkacz wiele miesięcy spędza w Stanach Zjednoczonych. Lubi grać w tym kraju. Na kortach w Indian Wells czuje się bardzo pewnie” – czytamy na łamach „Faktu”.

Do góry