Treningi

Treningi tenisa Lublin
dla dzieci i dorosłych

Treningi tenisa w Lublinie to doskonała propozycja aktywności fizycznej zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych. Szkoła tenisa ABC TENIS Lublin powstała z myślą o rozwijaniu tenisowych umiejętności zarówno wśród osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć staram się skupiać nie tylko na doskonaleniu gry i techniki, ale również chcę pokazać, że tenis może dawać dużo satysfakcji i stać się hobby na całe życie. 

 

tenis-lublin-nauka-gry
topspinpro-tenis-w-lublinie

Dlaczego warto zacząć
przygodę z tenisem?

Regularne uprawianie tenisa, jak wielu innych dyscyplin sportowych, niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dzięki graniu w tenisa dzieci, ale też dorośli – poza zdobyciem typowo tenisowych umiejętności – mogą poprawić ogólną koordynację ruchową, refleks i zwinność, spalić zbędne kalorie czy wyrobić sobie dobrą kondycję. Ponadto gra w tenisa kształtuje charakter, wpływa na rozwój intelektualny oraz poprawia samopoczucie. Tak długa lista korzyści wynikających z uprawiania tenisa powinna przekonać tych, którzy noszą się z zamiarem rozpoczęcia nauki gry w tenisa, ale jeszcze tego nie zrobili! 

Weź rakietę do ręki
i przekonaj się sam!

Wiele niezdecydowanych osób zadaje sobie często pytanie: czy nauka gry w tenisa jest trudna? Odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy to od wielu czynników. Patrząc na tenisa z boku może się wydawać, że gra nie jest trudna. Wszak polega „tylko” na przebijaniu piłki na drugą stronę siatki. Wiele zmienia się Jednak w momencie wejścia na kort i wzięcia rakiety do ręki. Wtedy zazwyczaj okazuje się, że to wszystko nie jest tak proste, a nauka poprawnych uderzeń i poruszania się po korcie może zająć więcej czasu aniżeli mogłoby się wcześniej wydawać. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że tak jak w przypadku innych dyscyplin, tak i w tenisie wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednym nauka zajmie mniej, innym więcej czasu. 

Zapisy na treningi indywidualne i grupowe – zadzwoń lub napisz

tenis-lubin-szkolka-dzieci
Do góry